برشکاری هوا برش

برشکاری هوابرش

 

برشکاری هوابرش یا هواگاز تشکیل شده از دو قسمت اصلی برای برش فلزات به روش تولید حرارت و اکسید کردن ناحیه و خط برش فلزلات است.

هوا یا اکسیژن خالص به همراه گاز استیلن ترکیب شده و با ایجاده حرارت در حد 2000 الی 4000 درجه سانتیگراد باعث ریزش و ذوب فلز میشوند.

این روش دارای قیمت ارزان است چرا که مواد اکسژن و استیلن دارای هزینه کمی هستند و نیز به برخی تجهیزات جانبی اعم از سیستم برق رسانی ، اینوتور و درایور ها نیای ندارند.

البته با نصب تجهیزات هوابرش یا هواگاز بر روی دستگاه برشکاری کامپیوتر ( سی ان سی) می توان علاوه بر افزایش سرعت برشکاری ، دقت برشکاری را بالا برد و قطعات که دارای زاویه و منحنی هستند را برشکاری نمود.

یکی دیگر از مزیت های برشکاری هوابرش سی ان سی برش تمامی فلزات اعم از رسانا و غیر رسانا می باشد.

در برشکاری هوا گاز می توان قطعات با ضخامت بالا ( 400 میلیمتر) را برشکاری نمود. امروزه برای تولید قطعات صنعتی مانند قالب های بزرگ صنعتی ، چرخدنده های ماشین آلات و پولکی های ضخیم بجای برش ماری با ماشین آلات تراشکاری و فرزکاری جهت افزایش سرعت تولید و کاهش فعالیت های تولید ابتدا قطعات را تا حدودی نزدیک به ابعاد قطعه نهایی ، به روش برشکاری هواگاز سی ان سی برش داده و سپس جهت عملیات ماشینکاری آماده مینمایند.

سرعت برشکاری در هوابرش سی ان سی به علت پایین بودن حرارت نسبتا پایین بوده اما هزینه برشکاری آن نیز ارزان تر از باقی روش های برشکاری سی ان سی مانند برشکاری پلاسما و برشکاری لیزر است.

در برشکاری هوابرش کامپیوتری بعد از برش قطعات لبه های محصول اکسید میش ود که این موضوع با عملیات سنگ زنی و یا بصورت دستی قابل رفع می باشد.

سی ان سی برش با برشکاری انواع قطعات فلزی به روش هواگاز یا هوابرش بصورت کامپیوتری آماده ارائه خدمات بصورت تعداد پایین و تیراژ بالا می باشد.

تمامی حقوق برای این سایت سی ان سی برش محفوظ است.