طراحی

طراحی

هر قطعه ای قبل از برشکاری سی ان سی میبایست ابتدا طراحی و نقشه ی آن تدوین شود. معمول ترین روش نقشه کردن طرح های برشکاری سی ان سی با نرم افزار اتوکد است.

فرمت خروجی نرم افزار اتوکد که نسبت به هر نوع دستگاهی متفاوت است معمولا بصورت dwg و dxf می باشد.

طراحی نقشه های برشکاری خود نیز امری مهم در برش سی ان سی است که علاوه بر نوع طرح ، شیوه چیدمان قطعات در نرم افزار برای برشکاری حائز اهمیت است.

بدین صورت که نقشه قطعات باید بصورت کنار یکدیگر چیدمان شوند که ابتدا کمترین پرت و ضایعات را از صفحه فلزی داشته باشد ، سپس کمترین خط برش ( خط برش مشترک) را در بر بگیرد.

در چیدمان نقشه قطعات بزرگتر و یا پیچده مانند کنسول های سایبانی می توان قطعات را بصورت بخش های کوچکتر تقسیم بندی کرد و سپس بعد از برش سی ان به یکدیگر به روش جوشکاری متصل کرد.

در بسیاری از موارد کارفرمایان محترم عکس و یا طرحی را برای برشکاری مد نظر دارند اما نقشه ی ان را موجود ندارند به همین علت سی ان سی برش با ارائه خدمات نقشه کشی حتی از روی عکس و یا طرح مورد نظر و یا تبدیل عکس مذکور به فرمتی که بتواند در نرم افزار شناخته شود این مشکل را در کمترین زمان حل کرده است.

همچنین در برخی از موارد مانند قطعات ماشین آلات نیاز است نیاز که عکس العمل آن قطعه در ماشین یا دستگاه مورد نظر مورد بررسی قرار بگیرد که طراحان ایستابرش با نرم افزارهای تخصصی صنعتی مانند سالیدورکز عملکرد ان قطعه را شبیه سازی کرده تا بهترین نوع قطعه را تولید نماید.

تمامی حقوق برای این سایت سی ان سی برش محفوظ است.